Fenni Muayene Hazırlık

Takograf -Kalibrasyon Belgesi Tamir ve Bakım Hizmeti

İnegöl Ağır Vasıta olarak tüm dijital, analog ve elektronik takografların muayene ve damgalama işlemlerini yapmaktayız. Muayene ve damgalama işlemi size verilen Takograf Kalibrasyon belgesi ile belgelenmektedir.

Kalibrasyon belgesi, aracınızda bulunan takograf cihazının çalışır durumda ve tüm fonksiyonlarını yerine getirdiğini belgelemektedir.

Takograf arızalarını fimamızda yaptıra bilirsiniz.

Elektrik Elektronik Arıza Tesbit Tamir Hizmeti

Aracınızdaki elektrik aksamla ilgili sorun yaşıyorsanız, uzmanlarımızın tecrubesine güvenebilirsiniz. Merkez servis uzmanlarımız, arıza teşhis ve sorun giderme konusunda işlerinin ehlidir. Aracınızda araç elektroniğinden, elektronik kontrollü enjeksiyon sistemlerine, elektronik desteklenen sürücülerden, motor, abs beyinlerine kadar kontrol ve tamirat uzmanlarımız tarafından yapılabilmektedir. Elektronik bileşenler sadece birbiriyle iletişim kurmakla kalmaz, bazen bir diğeri olmadan çalışamazlar. Bu yüzden tek bir sensörün bile arızası, tüm elektrik sisteminin sekteye uğramasına neden olabilir.

Mekanik Arıza Tesbit Tamir ve Bakım Hizmeti

Araç muayenesi öncesi sizin de uykunuz kaçıyor mu? Aracınızın motor ve çevresinde oluşan mekanik arızaların tespiti ve anında müdahale ile kurtarıcı hizmetleri sunmaktayız. Motor arızaları eğer araç elektronik ise bilgisayar kontrollü arıza tespit cihazlarınca tespit edilebilmektedir. Mekanik araçlarda ise bu durum tecrübe ve aracı iyi tanımaktan geçer. Bu aşamada İnegöl Ağır Vasıta Servisi çalışanları gerekli tecrübeye sahiptirler. Arızanın kaynaklandığı bölgede nokta atışı ile sorunu tespit eder ve gerekli işlemleri yapar.

Fren Testi ve Arıza Hizmeti

Kontrollü ve güvenli bir sürüşün anahtarı görevini gören fren sistemi, kontrol ve arızaları dikkate alınması gereken aksamlardan bir tanesidir. Fren sisteminde gerçekleşebilecek en ufak bir arıza ya da hatanın geri dönüşü olmayan ciddi sonuçlar doğuracağı bilindiğinden, araç fren testi işleminin önemi bir kat daha artmaktadır. İkinci el bir araba alacaksanız ve sürüş güvenliğinize önem veriyorsanız, firmamızın ekspertiz hizmetleri arasında sunduğu bu testi yaptırmanın hayati bir etkene sahip olduğunu da bilmelisiniz.

Fenni Muayene Ön Hazırlık Hizmeti

Servisimizde aracınızın yaklaşık bir saat süren test ve kontrollerle aracınızdaki eksikleri önceden tesbit edip, gerekli onarımları onayınıza sunarak, yapıyoruz fenni muayeneden rahatlıkla geçmenizi sağlıyoruz. Konusunda uzman personellerimiz marka ve model ayırmadan bütün araçlarınızı fenni muayeneye hazırlamaktadır.

Ağır Vasıta Orjinal ve Yerli Yedek Parça Çeşitleri

Araçlarda kaliteli bir sürüş deneyimi elde edilmesi için araçtaki tüm parçaların daima sorunsuz şekilde işlevini yerine getirmeleri gerekir. Özellikle de kamyon ve tır gibi uzun yolculuklara çıkan araçların her bakımdan tüm sistemiyle sorunsuz çalışabilmesine ihtiyaç vardır. Eğer sorun ortaya çıkaran bir parça varsa buna yönelik kamyo ve tır yedek parça ürünleri ilgili birimlerden kısa sürelerde temin edilmektedir.

Ağır Vasıta Yağ Değişim Hizmeti

Araçların periyodik bakımı, kullanım ömürlerinin kısalmasını ve performans kaybını önler. Periyodik bakımları zamanında ve gerektiği biçimde yapılmayan araçlar, arıza riski taşır, yakıt tüketimi, sürüş konforu ve güvenliği yönlerinden sorunlarla karşılaşılabilir. Ayrıca periyodik araç bakımlarının düzenli yapılması bakım maliyetlerinin gereksiz artmasını önleyecektir. Bakımları gerektiği gibi yapılmayan araçlar çevreyi daha fazla kirleterek, çevre ve insan sağlığına zarar verir.